Odmiany brzoskwiń
Odmiany brzoskwiń

Brzoskwinie występują w wielu różnych odmianach, a oto najpopularniejsze z nich.

Amsden

Amsden ma owoce średnie, okrągławe, purpurowo-czerwone, dojrzewają w połowie lipca. Mięsiwo posiada zielonawo-białe, delikatne, soczyste, winkowato-słodkie. Drzewko zdrowo rośnie, udaje się dobrze nawet na ziemiach suchszych piaszczystych.

Précoce Alexander

Précoce Alexander ma owoce średnie okrągłe, białawo-żółte z prześlicznym czerwonym rumieńcem, dojrzewają w drugiej połowie lipca. Mięsiwo posiada miękkie, delikatne, słodkie, soczyste, orzeźwiające. Drzewo rośnie zdrowo, nie bardzo bujnie, owocuje obficie.

Précoce Beatrice

Précoce Beatrice ma owoce duże, owalne, blado-żółte z purpurowym rumieńcem, dojrzewają przy końcu lipca. Drzewo rośnie nie zbyt bujnie, bardzo wcześnie i obficie owocuje.

Early Canada

Early Canada ma owoce wielkie, okrągławo-kuliste, żółtawe z prześlicznym czerwonym rumieńcem, dojrzewają na początku sierpnia. Mięsiwo delikatne, soczyste, winkowato- słodkie. Drzewo rośnie zdrowo, nie bardzo bujnie, rodzi wcześnie i obficie.

Early Rivers

Early Rivers ma owoce duże okrągławe, nieco szpiczaste, żółte z czerwonym rumieńcem. Dojrzewanie rozpoczyna się w połowie sierpnia i trwa przez parę tygodni. Mięsiwo białe z zielonawym zabarwieniem pod skórką, słodkie, soczyste, rozpływające się, aromatyczne. Drzewo rośnie zdrowo, bardzo bujnie i dosyć silnie, owocuje wcześnie i obficie.

Early York

Early York ma owoce owalne, dosyć duże, białe z czerwonym rumieńcem, niezwykle piękne, dojrzewają w drugiej połowie sierpnia. Mięsiwo posiada delikatne, soczyste, słodkie, bardzo smaczne. Drzewo rośnie dosyć silnie i zdrowo, udaje się wyjątkowo bardzo dobrze na ziemiach suchych piaszczystych, rozumie się dobrze doprawionych i odpowiednio umierzwionych. Rodzi wcześnie i nadzwyczaj obficie, odmiana ta wyjątkowo nadaje się do uprawy krzaczastej na otwartym powietrzu bez rozpinania. W naszym klimacie wymaga na zimę zabezpieczenia od mrozów.

Waterloo

Waterloo ma owoce średnie, białawo-żółte z brunatno-czerwonym niewielkim rumieńcem, dojrzewają przy końcu lipca i trwają do połowy sierpnia. Drzewo rośnie zwięźle, nie zbyt bujnie, na grunt jest niewybredne, udaje się tak dobrze na piaskach jak również i na ziemiach gliniastych. Wyborna odmiana na każdy rodzaj ziemi.

Mignon gros précoce

Mignon gros précoce ma owoce duże okrągławe, pękate, pięknie czerwono zabarwione, dojrzewają w drugiej połowie sierpnia. Mięsiwo posiada bardzo delikatne, soczyste i nadzwyczaj słodkie. Drzewo bardzo silnie i zdrowo rośnie, udaje się bardzo dobrze na ziemiach suchych, piaszczystych. Owocuje wcześnie i bardzo obficie.

Reine de vergers

Reine de vergers znana jako Królowa sadów. Owoce ma duże, jasno-żółte z czerwonym rumieńcem, dojrzewają w połowie września. Mięsiwo posiada jędrne i dosyć soczyste. Owoce dają się dosyć dobrze i łatwo w starannym opakowaniu przesyłać nawet na najdalsze przestrzenie. Drzewo zdrowo i silnie rośnie, wymaga ziemi gliniastej, żyznej, przepuszczalnej, ciepłej. Rodzi wcześnie, obficie i corocznie. Znakomita odmiana handlowa.

Précoce d’Aloupe

Précoce d’Aloupe znana jako Krymska z Ałupki. Owoce ma duże, jasno-żółte z czerwonym rumieńcem, dojrzewają u nas w drugiej połowie sierpnia. Mięsiwo posiada delikatne, dosyć jędrne, soczyste, bardzo słodkie. Drzewo rośnie dosyć silnie , na suszę dosyć wytrzymałe, rodzi obficie.