Jak hodować karczochy odmiany Imperial Star?

Karczochy Imperial Star zostały pierwotnie opracowane w celu zaspokojenia potrzeb hodowców komercyjnych. Ta bezkolcowa odmiana karczocha jest uprawiana głównie jako roślina jednoroczna i zbierana w miesiącach zimowych. Wieloletnie karczochy są zbierane od wiosny do jesieni. Wprowadzenie karczochów Imperial Star umożliwiło hodowcom z dostarczanie świeżych warzyw przez cały rok.

Informacje o odmianie Imperial Star

Ponieważ karczochy Imperial Star były hodowane specjalnie do uprawy w zimnym klimacie rocznym, odmiana ta jest dobrze przystosowana dla ogrodników domowych, którzy nie są w stanie uprawiać karczochów jako bylin. Kluczem do produkcji pąków na roślinach jednorocznych jest wystawianie karczochów Imperial Star na działanie nocnych temperatur w zakresie od 10 do 16 C. przez minimum dwa tygodnie.

Rośliny karczocha odmiany Imperial Star produkują zazwyczaj jeden do dwóch głównych pąków o średnicy do 11,5 cm. Dodatkowo tworzy się od pięciu do siedmiu mniejszych pączków wtórnych. Dojrzałe pąki powoli się otwierają. Ich smak jest słodki i łagodny.

Jak hodować karczochy odmiany Imperial Star

Aby zapewnić sobie udaną uprawę, wykonaj poniższe kroki pielęgnacyjne:

  • Zacznij od posadzenia karczochów Imperial Star w pomieszczeniu na 8 do 12 tygodni przed ostateczną datą mrozu. Wysiewaj nasiona na głębokość 0.6 cm. w bogatej glebie startowej. Utrzymuj temperaturę otoczenia pomiędzy 18 a 29 C. Czas kiełkowania dla karczochów Imperial Star wynosi od 10 do 14 dni.
  • Zapewnij sadzonkom co najmniej 16 godzin wysokiej jakości światła dla optymalnego wzrostu. Po 3 do 4 tygodniach odżywiaj sadzonki słabym roztworem rozcieńczonego nawozu. Jeśli zakorzenią się w glebie, należy je przesadzić do 7,6 do 10 cm. doniczki.
  • Przed sadzeniem sadzonek w ogrodzie należy je zahartować. Karczochy preferują słoneczne miejsce, dobry drenaż i żyzną glebę o pH od 6,5 do 7. Rośliny należy rozmieścić w odległości od 9 do 1,2 m. Karczochy powinny być wystawiane na działanie chłodnych temperatur nocą, aby zapewnić produkcję pąków w pierwszym roku.
  • Karczochy wymagają minimum 2,5 cm. deszczu na tydzień. W celu utrzymania wilgotności gleby należy dostarczać dodatkową wodę. Mulczować, aby zapobiec zachwaszczeniu i parowaniu.

Zbierz karczochy, gdy pąki osiągną od 5 do 10 cm. średnicy. W porównaniu z innymi odmianami, karczochy Imperial Star rozwijają się powoli. Zbyt dojrzałe karczochy stają się nadmiernie włókniste do spożycia, ale pozostawione na roślinie pąki otwierają się, aby odsłonić atrakcyjne, ostowe kwiaty!

3 thoughts on “Jak hodować karczochy odmiany Imperial Star?

  1. Szukam jakiegoś sklepu internetowego, gdzie mógłbym kupić karczochy właśnie odmiany Imperial Star. Czy możecie mi polecić jakieś dobre miejsce?

    Norbert pisze dla pomysły na biznes

  2. Myślę, że te karczochy możesz upić w jakimś lokalnym sklepie, u mnie z tym problemu nie ma. A gdyby potrzebna Ci była lampa do ogrodu to najlepsze znajdziesz w BoxLab.

Comments are closed.